Informujemy, że Centrum Medyczne „Gastro-Medical” przystąpiło do programu „Stop HCV- zrób bezpłatne badanie”  dzięki, któremu istnieje możliwość wykonania bezpłatnych badań mających na celu wykrycie zakażenia wirusem HCV.

Zapraszamy wszystkich naszych pacjentów do skorzystania z oferty.


W 2016 R. Światowa Organizacja Zdrowia , na podstawie danych zebranych od ekspertów,  uznała, że wirusowe zapalenie wątroby (WZW) jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. Z ich powodu, rocznie śmierć ponosi ponad 1,3 milionów osób na świecie. To więcej niż przypadki HIV/AIDS, malarii, czy gruźlicy. WZW zostało uznane również  za jedno z głównych i najbardziej niebezpiecznych światowych zagrożeń epidemiologicznych XXI wieku.

Według ekspertów , w Polsce jest 150 tysięcy zarażonych osób, a tylko 20% z nich jest świadoma swojego zakażenia. Oznacza to , że większość osób nieświadomych swojej infekcji może być źródłem dalszych zakażeń.


W przypadku chęci wykonania badania prosimy o uzgadnianie terminu wizyty w Punkcie Pobrań (telefon do rejestracji : 12 647-20-28)