#SZCZEPIMYSIĘ

Nasza placówka prowadzi szczepienia przeciw COVID-19

Każdy pacjent, który podczas rejestracji podał aktualny numer telefonu komórkowego otrzyma SMS  z terminem szczepienia.

Osoby, które nie mogą zgłosić się na wyznaczony termin, prosimy o informację o rezygnacji ze szczepienia. Umożliwi to innym pacjentom skorzystanie ze szczepienia.


W przypadku zainteresowania szczepieniem przeciwko COVID-19 zaleca się rejestrację:

Przez SMS

Aby zarejestrować się w ten sposób, należy wysłać SMS o treści SZCZEPIMY SIĘ na numer +48 664 908 556.

Otrzymamy SMS zwrotny, w którym będzie prośba o przesłanie swojego numeru PESEL oraz kodu pocztowego miejsca, w którym mieszkamy. Trafimy do systemu, a gdy pojawi się nowa partia szczepionek i nowe terminy, oddzwoni konsultant i zaproponuje konkretną datę.

Ważne: tylko wysłanie komunikatu SZCZEPIMY SIĘ z polskimi znakami („ę” na końcu wyrazu), gwarantuje otrzymanie wiadomości zwrotnej.

Poprzez całodobową i bezpłatną infolinię 989

Można zapisać się osobiście lub poprosić o to członka rodziny. Wystarczy podać numer PESEL i numer telefonu, a informacja z potwierdzeniem umówienia wizyty przyjdzie SMSem. Podczas rejestracji wybiera się konkretny termin oraz miejsce szczepienia.

Przez portal pacjent.gov.pl

Jest to możliwość umówienia wizyty przez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl

W procesie rejestracji dostaniemy do wyboru pięć dostępnych terminów w punktach szczepień znajdujących się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Po dokonaniu rejestracji, na podany numer telefonu otrzymasz powiadomienie SMS. Kolejne powiadomienie przyjdzie na dzień przed terminem szczepienia.

Ważne: Podczas umawiania się na szczepienie nie trzeba posiadać numeru e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych. System automatycznie zweryfikuje ważność e-skierowania.

Za pomocą formularza szczepimysie.pacjent.gov.pl

Jest do opcja dla osób poniżej 70 roku życia, chcących zgłosić chęć zaszczepienia się w terminie późniejszym.


Pozostałe informacje

Szczepienie przeciw SARS-CoV-2 jest dobrowolne i darmowe.
Nie będzie możliwości samodzielnego zakupienia (otrzymania) szczepionki w aptece. Obecnie dopuszczony do użytku preparat musi być przechowywany w odpowiedniej, bardzo niskiej temperaturze.

Informacja o tym, że szczepienie się odbyło, będzie wprowadzona do e-karty szczepień, a sam pacjent otrzyma również zaświadczenie o szczepieniu.